Bitcoin właśnie opublikował największy sygnał kupna od ponad dwóch lat, mówi najlepszy analityk kryptograficzny Nicholas Merten – Oto, co dalej

Założyciel DataDash i analityk kryptograficzny Nicholas Merten mówi, że Bitcoin właśnie wysłał swój największy sygnał kupna od ponad 24 miesięcy.

W nowym filmie DataDash Merten wyjaśnia, dlaczego tygodniowe zamknięcie Bitcoina powyżej 13000 USD jest historycznym kamieniem milowym dla największej kryptowaluty

„Wczoraj ustaliliśmy najwyższe tygodniowe zamknięcie, które ponownie jest znaczącą ceną, na której koncentrują się ludzie, najwyższe tygodniowe zamknięcie od połowy stycznia 2018 r. [To było] więcej niż dwa i jeden pół roku odkąd jesteśmy w tym momencie… To jest naprawdę ekscytujące ”.

W kontekście ustalonej ceny krypto-strateg podkreśla, dlaczego ostatnie cotygodniowe zamknięcie jest silnym sygnałem zwyżkowym.

„Powodem, dla którego z technicznego punktu widzenia jest to niezwykle cenne, daleko wykraczające poza wartość jakiegokolwiek wskaźnika, który mógłbyś wykorzystać na swoich wykresach, jest to, że był to znaczący punkt oporu dla Bitcoin Evolution przez długi czas, gdziekolwiek pomiędzy górnym przedziałem 11 000 USD tu w lutym 2018 r., tutaj w lipcu i czerwcu 2019 r., a także tutaj w sierpniu 2020 r.

Zwykle ten przedział od górnego zakresu od 11 000 USD do 13 000 USD był wielokrotnie kwestionowanym zakresem oporu dla Bitcoina

Gdy ceny próbowały odzyskać te 20 000 dolarów maksimum, które widzieliśmy w grudniu 2017 r., Cena z trudem utrzymywała się w tym przedziale iw rzeczywistości za każdym razem, gdy pojawiła się w tym przedziale, została szybko sprzedana przez ludzi, którzy kupili Bitcoin i w końcu osiągnęli zyski na swoich pozycjach, gdzie presja ze strony sprzedających zaczęła przeważać nad kupującymi. Tym razem naprawdę nie ma dużej presji po stronie sprzedaży. To jest tutaj ważny czynnik: jak cena się utrzymuje ”.